Witaj w Pracowni Ikon pw. św. Łazarza 

Nie wiem kim jesteś i dlaczego wszedłeś na tę stronę, ale chciałbym spróbować choć na chwilę Cię na niej zatrzymać.

Gdzie się znalazłeś?

Jesteś w pracowni ikonograficznej. W miejscu gdzie próbuje się podglądać niebo przez okno ikony a światło płonącej przed ikoną lampady, zapach tempery, pigmentów... przenosi w świat dawnej i współczesnej mistycznej ikonografii. Każdą z ikon pisze ewangelia, dogmaty, życie i ich przeżywanie.

 

Pracownia powstała w 2009 roku. Obecnie jest ona częścią fundacji IN BLESSED ART, która ma za zadanie pomagać przez sztukę sakralną. Dochód z pracowni jest przeznaczony na cele statutowe fundacji.

W pracowni ikony wykonuje El'azar Hubert Kampa. Inne prace możesz znaleźć na stronie fundacji i fundacyjnego sklepu.

Zapraszam do zatrzymania się.

 El'azar Hubert Kampa

Ikona dla Syrii – akcja

kazanska ikona dla Syrii

W naszej fundacyjnej pracowni zakończono pracę nad ikoną dla Syrii.

6 czerwca w Niepokalanowie (Instytut Kolumbianum) będzie można ikonę wylicytować a środki zostaną przeznaczone na pomoc Syrii.

Zapraszamy do włączenia się w modlitwę ikoną.

Pracownia Ikon Hermeneia zorganizowała akcję „Ikona dla Syrii”. Do udziału zaproszono wielu ikonografów. Nasza fundacyjna pracownia również bierze udział w akcji.
Mamy taki pomysł, by pomodlić się ikoną razem. Intencja ważna: za Syrię! Dlatego na naszym kanale YouTube i Facebook dajemy każdemu możliwość włączenia się w pisanie ikony.

W każdy poniedziałek, środę i piątek na kanałach i naszej stronie pojawi się filmik, który będzie relacjonował pracę nad ikoną. W jego tle zaproponujemy modlitwę - pieśnią, rozważaniem… Przez te kilka minut będzie można wraz ikonografem pomodlić się za Syrię.
Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału YouTube - In Blessed Art, polubienia strony na Facebooku lub zapisania się do naszego newslettera na stronie fundacji. Nie umknie wtedy żadna okazja do chwili wspólnej modlitwy.