Witaj w Pracowni Ikon pw. św. Łazarza 

Nie wiem kim jesteś i dlaczego wszedłeś na tę stronę, ale chciałbym spróbować choć na chwilę Cię na niej zatrzymać.

Gdzie się znalazłeś?

Jesteś w pracowni ikonograficznej. W miejscu gdzie próbuje się podglądać niebo przez okno ikony a światło płonącej przed ikoną lampady, zapach tempery, pigmentów... przenosi w świat dawnej i współczesnej mistycznej ikonografii. Każdą z ikon pisze ewangelia, dogmaty, życie i ich przeżywanie.

 

Pracownia powstała w 2009 roku. Obecnie jest ona częścią fundacji IN BLESSED ART, która ma za zadanie pomagać przez sztukę sakralną. Dochód z pracowni jest przeznaczony na cele statutowe fundacji.

W pracowni ikony wykonuje El'azar Hubert Kampa. Inne prace możesz znaleźć na stronie fundacji i fundacyjnego sklepu.

 UWAGA! Szanowni Państwo. Ze względu na moje zaangażowanie w pomoc Ukrainie gdzie pracuję pomagając od ponad 10 lat, nastąpią opóźnienia w realizacji zamówień. PRZEPRASZAM! Nie wyobrażam sobie jednak, bym spokojnie pracował nad ikonami wiedząc że ginie, ma problemy wielu moich przyjaciół. Dziękuję za zrozumienie.

Zapraszam do zatrzymania się.

 El'azar Hubert Kampa

Ikona dla Syrii – akcja

kazanska ikona dla Syrii

W naszej fundacyjnej pracowni zakończono pracę nad ikoną dla Syrii.

6 czerwca w Niepokalanowie (Instytut Kolumbianum) będzie można ikonę wylicytować a środki zostaną przeznaczone na pomoc Syrii.

Zapraszamy do włączenia się w modlitwę ikoną.

Pracownia Ikon Hermeneia zorganizowała akcję „Ikona dla Syrii”. Do udziału zaproszono wielu ikonografów. Nasza fundacyjna pracownia również bierze udział w akcji.
Mamy taki pomysł, by pomodlić się ikoną razem. Intencja ważna: za Syrię! Dlatego na naszym kanale YouTube i Facebook dajemy każdemu możliwość włączenia się w pisanie ikony.

W każdy poniedziałek, środę i piątek na kanałach i naszej stronie pojawi się filmik, który będzie relacjonował pracę nad ikoną. W jego tle zaproponujemy modlitwę - pieśnią, rozważaniem… Przez te kilka minut będzie można wraz ikonografem pomodlić się za Syrię.
Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału YouTube - In Blessed Art, polubienia strony na Facebooku lub zapisania się do naszego newslettera na stronie fundacji. Nie umknie wtedy żadna okazja do chwili wspólnej modlitwy.