Witaj w Pracowni Ikon pw. św. Łazarza 

Nie wiem kim jesteś i dlaczego wszedłeś na tę stronę, ale chciałbym spróbować choć na chwilę Cię na niej zatrzymać.

Gdzie się znalazłeś?

Jesteś w pracowni ikonograficznej. W miejscu gdzie próbuje się podglądać niebo przez okno ikony a światło płonącej przed ikoną lampady, zapach tempery, pigmentów... przenosi w świat dawnej i współczesnej mistycznej ikonografii. 

Zapraszam do zatrzymania się.

 El'azar Hubert Kampa

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów hubert oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Ratujmy zdrowie i uśmiech!

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów hubert oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Witaj!

Mam na imię Hubert i chciałbym Cię prosić, byś pomógł mi ratować zdrowie i uśmiech!

Marzenia?

"Chciałbym wreszcie przestać się bać pogorszenia stanu, do takiego, że nie będę w stanie mówić. To taka choroba, której nie widać, a skutki fatalne, zamykające na świat. Wstydzisz się odezwać, szczerze śmiać i ciągle o tym pamiętasz, kontrolujesz by nie podnosić górnej wargi.

A najbardziej chciałbym, by nigdy nie doszło do tego momentu, w którym będę musiał ogłosić: kochani mam już nowotwór czy inną ciężką chorobę - lawina poszła. Człowiek się już zwyczajnie boi. Tym bardziej, że w rodzinie były ciężkie nowotwory... Patrzył na to jak znikają znajomi dotknięci chorobą...

Moim marzeniem jest móc wreszcie się uśmiechnąć i wyjść do ludzi, pracować z fundacją, pomagać, malować i się śmiać!"

 

Pomóżmy Hubertowi odzyskać  zdrowie i uśmiech!

El’azar Hubert Kampa – z zamiłowania ikonograf.

 

hubert

Hubert jest uczestnikiem międzynarodowych warsztatów i plenerów ikonograficznych w Nowicy i na Wołyniu, wolontariuszem Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożycielem, organizatorem i dyrektorem Charytatywnego Warsztatu Sakralnego „Eleos”. Współtwórcą wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i "Modlitwa za Migrantów" na terenie Polski i Ukrainy.

Wielokrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów poezji chrześcijańskiej w Opolu.

Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta, Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński.

Od 2010 roku prowadzi pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 300 ikon. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie.

Jest pomysłodawcą naszej fundacji In Blessed Art.

Wszystko to robi NON PROFIT! Utrzymuje się tylko z namalowanych przez siebie ikon.

Żyje dla innych.

Hubert wielokrotnie organizował już pomoc dla dzieci w strefie wojny, ludzi potrzebujących... Obecnie wraz fundacją przyłączył się do akcji "Ikona dla Syrii". Teraz zgłosił się do pomocy w dostarczeniu zbiórki darów dla dzieci w strefie wojny w Ukrainie.

Tak wygląda "Selfie" RTG - stan sprzed usunięcia kolejnych zębów.

{gallery}hubert{/gallery}

zrzutkabanlinkWymagana natychmiastowa interwencja!

Zęby Huberta, choć drugiego stopnia białości, niestety stają się martwe od wewnątrz. Rozpadają się i są w środku martwe. U Huberta nie ma możliwości założenia zwykłej protezy silikonowej. Stopniowe usuwanie zębów spowodowało zanik dziąseł, co w znacznym stopniu utrudnia utrzymanie protezy.

Proponowaną drogą leczenia jest założenie mostów mocowanych bezpośrednio do kości lub implantów. Przednie zęby trzymają się dzięki wypełnieniom. Wymagane jest założenie wkładek usztywniających i koron.

Większość zabiegów nie jest refundowana przez NFZ lub materiały są bardzo niskiej jakości, co spowoduje tylko kolejne wydatki.

Dodatkowy problem sprawia fakt, że pod jednym z korzeni pojawiły się guzy. Sytuację opanowano. Jednak brak natychmiastowego leczenia pozostałej części, grozi następnymi i gorszymi chorobami, łącznie ze złośliwieniem zmian.

Pod większością zębów są torbiele i stan zapalny. Powoduje to nieustanny ucisk na zatoki, bóle twarzy, oczu, czoła i głowy. Hubert nieustannie odczuwa ucisk i często ostry ból. Przyjmowanie silnych środków przeciwbólowych niszczy jego organizm.

 

 

Ratujmy zanim się pogorszy!

Leczenie Huberta w Polsce wstępnie wyceniono na 45 tyś zł.

W najtańszej wersji proponuje się usunięcie korzeni zębów, usunięcie zębów zniszczonych. Chodzi tu o usunięcie zębów górnych do trójek, bo nie da się już ich leczyć. Dolne są już w większości usunięte. Wyleczenie tych, które można wyleczyć.

W dalszej części założenie mostów mocowanych do kości, oraz założenie koron. W zależności od możliwości finansowych, po części będzie można założyć implanty.

Mimo iż Hubert stara się odłożyć pieniądze ze swojego zarobku, to jednak trwa to miesiącami, a zęby ciągle się psują, stan się pogarsza i rośnie przez to potrzeba finansowa.

Bardzo prosimy o pomoc!

Każda złotówka to już mały krok do odzyskania zdrowia. Każdy dar, to już zmiana świata Huberta na lepszy.

DZIĘKUJEMY!

 

Nagroda od serca!

niespodzianka 


Można się spodziewać naprawdę indywidualnego podziękowania, prosto z serca!

Wpłacając pozostaw nam kontakt do siebie. 

Posłuchaj audycji o pracowni Huberta

Audycja nagrana w Radio Doxa - "Koleje życia". Opowiada o pracowni Huberta.

 

 

Akcja prowadzona przez Fundację In Blessed Art.

Zobacz więcej:

http://inblessedart.com.pl/index.php/pl/im-pomagamy3/465-ratujmy-usmiech