Witaj w Pracowni Ikon pw. św. Łazarza 

Nie wiem kim jesteś i dlaczego wszedłeś na tę stronę, ale chciałbym spróbować choć na chwilę Cię na niej zatrzymać.

Gdzie się znalazłeś?

Jesteś w pracowni ikonograficznej. W miejscu gdzie próbuje się podglądać niebo przez okno ikony a światło płonącej przed ikoną lampady, zapach tempery, pigmentów... przenosi w świat dawnej i współczesnej mistycznej ikonografii. 

 

Pracownia powstała w 2009 roku. Obecnie jest ona częścią fundacji IN BLESSED ART, która ma za zadanie pomagać przez sztukę sakralną. Dochód z pracowni jest przeznaczony na cele statutowe fundacji.

W pracowni ikony wykonuje El'azar Hubert Kampa. Inne prace możesz znaleźć na stronie fundacji i fundacyjnego sklepu.

 

Zapraszam do zatrzymania się.

 El'azar Hubert Kampa

Charytatywne aukcje ikon Matki Bożej Częstochowskiej

KRÓLOWA DLA SYRII

POMAGAMY CHRZEŚCIJANOM W SYRII

plakat krolowa dla syrii

Z pewnością znacie Państwo jeden z najsłynniejszych wizerunków Matki Bożej? Pewnie niejednokrotnie na niego spoglądaliście i zgodzicie się, że jest on bardzo mocno obecny w świadomości Polaków. Wspomnienie sanktuarium na Jasnej Górze przywołuje wiele pozytywnych emocji. Sama historia tego miejsca, jej znaczenie dla Polski od królów po dziś dzień zachwyca, wywołuje ciarki, dumę.

W 1717 roku papież Klemens XI wysłał korony z dalekiego Rzymu, by koronować wizerunek Matki Bożej na Jasnej Górze, a tym samym ogłosić Ją Królową Polski. W tym roku mieliśmy niespotykaną możliwość obchodzenia 300-lecia tego niezwykłego światowego wydarzenia i właśnie z tej okazji zostały zorganizowane pierwsze w historii Jasnej Góry warsztaty ikonograficzne z Matką Boską Częstochowską.

Uczestnicy spotkali się, by nauczyć się jak namalować ikonę w oparciu o cudowny obraz częstochowski. Pod okiem specjalisty ze Lwowa, prof. Romana Vasylyka oraz innych doświadczonych ikonografów, jak dr Volodymyr Yatsulchak z Kijowa, Hubert Kampa z Opola, Aleksander Pankovets z Kowla, uczestnicy przez 10 dni solidnie pracowali nad poznaniem techniki malowania ikony. Jedni na podstawowym poziomie, poznając dopiero tę sztukę, inni ucząc się skomplikowanej techniki złocenia na poler i jeszcze inni, którzy odważnie podjęli się odtworzenia wizerunku metodą pradawną - techniką enkaustyki, jaką obraz był namalowany przed zniszczeniem. Wszytko to działo się u stóp Jasnej Góry, na którą uczestnicy mogli przychodzić i prowadzić ciche rozmowy z Matką, poznawać ją.  W Sali Rycerskiej, której ściany są nasiąknięte polską historią, otrzymali błogosławieństwo kapłana do podjęcia swojej pracy i po ukończeniu przynieśli ją z prośbą o błogosławieństwo przed obrazem Jasnogórskim, w kaplicy wypełnionej szeptami wieków modlitw.

Ikony powstałe w tym niezwykłym czasie jak i miejscu zostały przeznaczone na aukcję, by pomóc. Jak niejednokrotnie pomoc narodowi przychodziła z wyproszonych łask w Częstochowie, tak uczestnicy pragną, by nieść pomoc z udziałem częstochowskiego obrazu.

Dochód z aukcji ikon jest przeznaczony na pomoc chrześcijanom w Syrii. Zapraszamy do licytacji i jednocześnie wyrażenia poprzez swój udział w niej odważnego gestu solidarności i wsparcia, w trudnych dla nich chwilach. Pamiątką będzie niezwykły wizerunek w Twoim domu.

Dziękujemy za zaufanie, zainteresowanie i okazaną pomoc!

 

Aukcje odbywają się w naszym sklepie:

www.inblessedartshop.pl 

 

Zespół Fundacji In Blessed Art

Organizator warsztatów jak i aukcji „Królowa dla Syrii”

 

Nie możesz wziąć udziału w aukcji, a chcesz pomóc?

Możesz to zrobić przesyłając darowiznę i wpierając akcję.

 

Dowolną kwotę należy wpłacić na konto fundacji:

Fundacja In Blessed Art

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766 

z dopiskiem: Królowa dla Syrii

Darowizny przekażemy wraz z innymi dla Chrześcijan w Syrii.

DZIĘKUJEMY!